"NE KUMAR MASASINDA NE DE NOTER MASASINDA OLACAĞIZ"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"NE KUMAR MASASINDA NE DE NOTER MASASINDA OLACAĞIZ"

Meral Akşener'den çok sert sözler: Noter masasında olmayacağız! Yavaş ve İmamoğlu'na çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından açıklama yaptı. Akşener, "5 parti 'Kılıçdaroğlu aday olsun' dedi. Biz iki isim arasında görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef görüş ve önerilerimiz masadakiler tarafından reddedildi" ifadelerini kullandı. Akşener, "Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız" dedi. Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

İYİ Parti bir kıskaca alınmıştır. Ölümle sıtma arasında bir sıtma arasında. Devşirme bir siyasetin hınk deyicisi olmayacaktır. Ucube bir zihniyete karşı aynı kararlılıkla duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz. Dayatmalara asla boyun eğmeyeceğiz. Nasıl k 2015 yılında milletin canına kıyanların karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.

Ceketimi assam kazanırım diyenlerin karşısında durduk bugün de duruyoruz. Tarumar vurulan demokrasimiz için ceketimi assam aday olur diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz. Bizim yolumuz dün de aynıydı bugün de aynı. Çünkü biz milletimize bir söz verdik. Milletimizin sözünü bastıran değil söyleyen olacağımıza söz verdik. Bu bizim temel ilkemizdir.

Bizden muhalefetten olan beklentileri duyurmak için yorulmadan çalıştık. Dün gerçekleşen toplantıda ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağını değerlendirdik. 5 parti 'Kılıçdaroğlu aday olsun' dedi. Biz iki isim arasında görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef görüş ve önerilerimiz masadakiler tarafından reddedildi. 6'lı masanın son toplantısında tırnak içi anlaşma oldu. 

Milletimizin sesini tüm Türkiye'ye duyuracağız. Sayın Yavaş ve İmamoğlu'nda bir çağrıda bulunmak istiyorum. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız, milletimizi enkaz altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz sizleri sevdi ve göreve çağırıyor. Bugün de vatanın bütünlüğü tehlike altındayken. 100 yıl önce olduğu gibi bugün de saray yönetimi milleti yokluğa mahkum ederken. Bu vazife yepyeni bir sayfa açma vazifesidir. Bu vazife topyekün dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Bu vazife geleceğimizin tüm seçimlerini kazanma vazifesidir. Bu vazife millet iradesini yeniden hakim kılma vazifesidir. Bu vazife reddedilemez bir vazifedir. Çünkü bu çağrının sahibi millettir. Bizlere düşen bir seçim yapmaktır. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karşılıksız Çıkan Kefalet Senet'inde Hukuki Süreç Başladı.Önceki Haber

Karşılıksız Çıkan Kefalet Senet'inde Huk...

Başkan Kılıç: “Yaramızı birlikte sarıyoruz”Sonraki Haber

Başkan Kılıç: “Yaramızı birlikte sarıyor...

Yorum Yazın